Nowy rozkład jazdy w Żorach

Data dodania: 2019-11-20

placeholder

Od poniedziałku, 25 listopada wchodzi w życie nowy rozkład jazdy w Żorach. Najważniejszą zwianą jest wprowadzenie nowej linii nr 08. Obsługuje ona trasę do Centrum Przesiadkowego: z Bajerówki przez al. Jana Pawła II – Sąd; z Al. Zjednoczonej Europy-Archiwum trasą przez skrzyżowanie z Al. Jana Pawła II, dalej ul. Minimalną do przystanku Osińska-Za Targiem, a dalej jak linia 02 (a w kierunku przeciwnym - jak linia 01).

Z Centrum Przesiadkowego autobusy pojadą przez ul. Rybnicką do przystanku Wygoda-Północna lub przez ul. Folwarecką i Przemysłową.

Niektóre kursy kończą się na przystanku Rybnicka-Granica. Z tego przystanku jadą w kierunku Centrum Przesiadkowego trasami Linii 08 lub Linii 04.

Autobusy na tej linii jeżdżą w czasie, gdy nie jeżdżą na linii 04 i odwrotnie. Czasem realizowane są kursy naprzemienne na tych liniach.

W godzinach porannych na trasie z Centrum Przesiadkowego do Przystanku Wygoda-Północna kursuje dodatkowo jeszcze jeden autobus, który wcześniej - jako autobus Linii 04 - przyjeżdża na Centrum Przesiadkowe z Kleszczówki.

Zmiany na pozostałych liniach

Linia 01

Przystanek Okrężna-Sąsiedzka (przy Kauflandzie) zostanie zlikwidowany. Zamiennie autobusy będą się zatrzymywały na przystanku Al. Zjednoczonej Europy-Okrężna 03 (na wysokości Kauflandu).

Linia 02

Przystanek Okrężna-Sąsiedzka (przy kościele) będzie zlikwidowany. Zamiennie autobusy będą się zatrzymywały na przystanku al. Zjednoczonej Europy-Okrężna 02 (na wysokości Kauflandu, po stronie os. Korfantego).

Linia 03

W dni robocze nauki szkolnej niektóre kursy tej linii zostaną wydłużone do Krzyżowic - do przystanku Bajka-Śląska.

Linia 04

Zmiany wynikają z wprowadzenia linii 08, na trasie z Dworca Autobusowego przez ul. Rybnicką lub Folwarecką do Strefy Wygoda. Autobusy na tej linii nie kursują wtedy, kiedy obsługują linię 08 (i odwrotnie). Czasem kursy autobusów linii 04 i 08 wykonywane są na tej trasie naprzemiennie (patrz również Linia 08).

Linia 05

Zmiany dotyczą tylko niektórych godzin odjazdu z poszczególnych przystanków.

Linia 06

Zmiany na tej linii to:

- dodatkowe przystanki Al. Zjednoczonej Europy-Okrężna

- likwidacja przystanku Pukowca-Las, wprowadzenie nowych przystanków Dworska Pukowca , Dworska Podlesie i Dworska Turkusowa

- wydłużenie trasy niektórych kursów do przystanku Dworska-Turkusowa

Linia 07

Zmiany na tej linii to:

- dodatkowe przystanki Al. Zjednoczonej Europy-Okrężna

- w święta i niedziele wolne od handlu linia zostanie skrócona do okolic Kauflandu

 

Nowy rozkład jazdy na stronie internetowej miasta Żory (http://www.zory.pl/aktualnosci/89-aktualnosci-komunikaty/3793-zmiany-rozk%C5%82adu-jazdy-bkm-od-25-listopada-2019-r-powsta%C5%82a-nowa-linia.html), a od piątku na stronie MZK Jastrzębie.