Bezpłatna komunikacja w Jastrzębiu od września

Przedstawiciele gmin zrzeszonych w MZK zdecydowali o wprowadzeniu w Jastrzębiu-Zdroju bezpłatnej komunikacji dla dzieci, uczniów i studentów. Zasady dotyczą jedynie osób zameldowanych w Jastrzębiu. Co ważne, bezpłatnie będzie można podróżować wszystkimi liniami, ale tylko w granicach miasta. Jej przekroczenie wymagać będzie posiadania drugiego biletu o odpowiedniej wartości.

Nie rezygnujemy z dalszej walki o PKM

Dwie z dziesięciu gmin opowiedziały się za dopłatą do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Przyszłość spółki była głównym tematem Zgromadzenia Delegatów MZK, które odbyło się 31 maja.

Bajkobusy już na drogach

Po raz kolejny Międzygminny Związek Komunikacyjny włączył się w akcję promującą czytanie wśród najmłodszych.

IV Jastrzębski Bieg Kobiet - chwilowe utrudnienia

W niedzielę 28 maja w godzinach 10.30-12.45 na terenie Jastrzębia-Zdroju odbędzie się IV Jastrzębski Bieg Kobiet i II Marsz Nordic Walking "Kobiety na 5+".

Gapowicze będą mieli trudniej

Co jakiś czas pocztą elektroniczną lub za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook pasażerowie żalą się nam, że otrzymali wezwanie do zapłaty mandatu wystawionego nawet kilka lat wcześniej. Wielokrotnie nie przebierając w słowach pytają jak to możliwe, że muszą płacić mandat, na przykład z 2011 roku. Kwoty są niemałe. Niejednokrotnie przekraczają 300 zł, ponieważ do wysokości samego mandatu doliczane są ustawowe odsetki oraz koszty sądowe.

Facebook