Komunikaty

Długa lista spraw do załatwienia

Zarząd MZK spotkał się w pełnym składzie z nowym przewodniczącym.

Nie jest tajemnicą, że przez Zarządem MZK szereg wyzwań i spraw do załatwienia. Niektóre z nich, jak chociażby przyszłość PKM, wymaga natychmiastowych działań. Do tego dochodzi problem finansowania komunikacji na terenie gmin, które nie są członkami MZK (chodzi głównie o miasto Wodzisław), niezadowalający poziom dochodów ze sprzedaży biletów, a także unormowanie kwestii komunikacji bezpłatnej czy przejazdów za złotówkę.

            We wtorek 28 marca Zarząd spotkał się na kolejnym posiedzeniu. Tym razem w pełnym pięcioosobowym składzie. Jak już informowaliśmy, nowym przewodniczącym został Janusz Buda, wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju, natomiast skład Zarządu uzupełnił Mirosław Szymanek, wójt Mszany.

            Wtorkowe obrady poświęcono analizie budżetu MZK. Samorządowcy przyjrzeli się sytuacji finansowej przeglądając dane od 2013 roku. - Przed nami nowe otwarcie i wiele poważnych decyzji do podjęcia. Aby skutecznie działać musimy zacząć od analizy budżetu i poznania naszej sytuacji, w jakim miejscu się znajdujemy. Jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że przy wsparciu gmin należących do Związku uda się zrobić wiele dobrego - mówi Janusz Buda. Ostatecznie przyjęto sprawozdanie finansowe za 2016 r. Dokument trafi teraz do Regionalnej Izby Obrachunkowej, a następnie pod obrady Zgromadzenia Delegatów MZK.

            Ponadto członkowie Zarządu zapoznali się z możliwościami technicznymi Systemu elektronicznej obsługi pasażerów (e-bilet, system GPS, monitoring w autobusach, tablice informacyjne). - Chodzi nam głównie o informacje dotyczące szczegółowości uzyskanych danych. Czego możemy się dowiedzieć dzięki zastosowanym tutaj rozwiązaniom technicznym. Bez tej wiedzy trudno mówić m.in. o reorganizacji komunikacji i dostosowaniu jej jeszcze bardziej do potrzeb podróżnych - podkreśla Marcin Połomski, wiceburmistrz Rydułtów. 

fot.

Od lewej: Marcin Połomski - wiceburmistrz Rydułtów, Dawid Topol - wiceburmistrz Pszowa, Janusz Buda - wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju, Mirosław Szymanek - wójt Mszany, Benedykt Lanuszny - dyrektor Biura MZK.         

Ocena: 2/5 (4)
Liczba wejść: 1645
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Pawłowice
Facebook