Komunikaty

Bez Karty Jastrzębianina tylko do 15 października

Od połowy października legitymacja szkolna czy studencka już nie wystarczy. Kontrolerzy wypiszą mandat.

Przypomnijmy, że od września w granicach Jastrzębia-Zdroju za darmo mogą podróżować dzieci do 7 roku życia, uczniowie i studenci zameldowani w tym mieście. Upoważnia ich do tego "Karta Jastrzębianina" wydawana w siedzibie MZK przy ul. Przemysłowej 1 oraz w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju. Wnioski należy składać w MZK lub elektronicznie: https://e-biletmzkjastrzebie.com/index.php?option=com_content&view=article&id=89

Z wyliczeń Związku wynika, że docelowo wydanych może być ok. 14 tysięcy kart. Obecnie gotowych jest blisko 5 tysięcy. Do 15 października uczniowie i studenci mogą korzystać z komunikacji autobusowej na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej. Po tym terminie bezwzględnie należy posiadać "Kartę Jastrzębianina" i odbić ją przy wsiadaniu. Jej brak oznacza mandat, który wynosi 120 zł. Jest on anulowany, gdy pasażer pojawi się w Biurze MZK do 7 dni od zdarzenia z ważną "Kartą Jastrzębianina". Wówczas pobierana jest jedynie opłata manipulacyjna w wysokości 12 zł.

Informacja o konieczności posiadania "Karty Jastrzębianina" pojawia się także na przystankowych tablicach elektronicznych. Warto o tym pamiętać i już teraz złożyć wniosek, by uniknąć mandatu.     

Więcej na temat bezpłatnej komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju tutaj:

http://www.mzkjastrzebie.com/mzk/komunikaty/10316,Wszystko-o-zasadach-wydawania-quotKarty-Jastrzebianinaquot.html

Ocena: 2/5 (4)
Liczba wejść: 1768
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Pawłowice
Facebook