Komunikaty

Budżet MZK stabilny

Przedstawiciele gmin członkowskich MZK zatwierdzili sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze i przyjęli założenia finansowe na przyszły rok.

Delegaci Zgromadzenia Międzygminnego Związku Komunikacyjnego obradowali 10 września. Najpierw zatwierdzono wykonanie budżetu w pierwszym półroczu tego roku. Z dokumentów wynika, że finanse MZK są stabilne. Związek reguluje na bieżąco wszystkie swoje zobowiązania. Delegaci przyjęli także założenia finansowe na rok przyszły. Jak już informowaliśmy uwzględniono w nich wzrost stawek dla przewoźników pracujących na rzecz Związku. Podwyżka wynikająca głównie ze wzrostu cen paliwa wyniesie średnio 18,5% za wozokilometr.

Temat przewoźników kontynuowano w kontekście sytuacji finansowej PKM, która dzięki wsparciu gmin jest obecnie stabilna. Obawy co do dalszych losów przedsiębiorstwa wyraził po raz kolejny prezes Stanisław Słowiński. 5 września Zarząd MZK otrzymał uzupełnione analizy prawne dotyczące przyszłości PKM i na ich podstawie podejmie kolejne kroki. Wsparcie zadeklarował nowy przewodniczący Rady Nadzorczej PKM Mariusz Reza, który pełni tę funkcję od 3 września.

Ocena: 0/5 (0)
Liczba wejść: 122
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Pawłowice
Facebook