Komunikaty

Światowe Dni Młodzieży - jak wyglądają bezpłatne bilety

Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju jest już w posiadaniu biletów, które będą obowiązywały od 20 do 25 lipca na terenie dziesięciu gmin tworzących Związek.

Na bilecie o formacje 10 na 7 cm widnieje logo Światowych Dni Młodzieży, logo MZK Jastrzębie, a także herby 10 gmin wchodzących w skład Związku. Druga strona z kolei zawiera informację dla podróżnych: "Bilet upoważnia uczestnika Światowych Dni Młodzieży wraz z opiekunem do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską MZK Jastrzębie-Zdrój". Informacja ta pojawia się na bilecie także w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się w Krakowie 26 lipca. Wcześniej przez kilka dni pielgrzymi z całego świata będą przebywać w poszczególnych gminach, korzystać z gościnności rodzin, parafii i samorządów. Właśnie w tym czasie obowiązywać będą bezpłatne bilety MZK. Jeden bilet upoważnia do darmowej komunikacji uczestnika ŚDM spoza naszego kraju i jego polskiego opiekuna. Na terenie funkcjonowania MZK przebywać będzie około 4 tys. gości z zagranicy. 

Kolportażem biletów zajmą się koordynatorzy regionalni ŚDM

  

Ocena: 3.5/5 (8)
Liczba wejść: 2919
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Pawłowice
Facebook