Komunikaty

Na trasach MZK autobusy klasy światowej - ZDJĘCIA + FILM

Oficjalne oddanie do użytku nowych autobusów już za nami. Na trasy wyjeżdża 25 pojazdów marki Scania Citywide i 14 autobusów Solaris New Urbino. Pierwsze są w dyspozycji firmy Warbus, solarisy obsługiwać będą kierowcy PKM Jastrzębie

Uroczyste przekazanie najnowocześniejszych autobusów odbyło się w środę 30 marca. Wzięli w nim udział przedstawiciele firm Warbus i PKM realizujących kontrakt na obsługę linii, członkowie zarządu MZK, na czele z przewodniczącym Danielem Wawrzyczkiem, a także samorządowcy z regionu. Nie zabrakło Janusza Budy, wiceprezydenta Jastrzębia-Zdroju. Firmę Scania reprezentował dyrektor generalny Scania Polska Harald Woitke, natomiast producenta pojazdów Solaris Wiesław Cieśla, pełnomocnik Zarządu ds. klientów kluczowych. Panowie zgodnie podkreślali, że nawet w wielkich aglomeracjach miejskich rzadko się zdarza, by jednorazowo wprowadzano do użytku tak dużą liczbę nowych autobusów.

            - Mamy do dyspozycji autobusy najwyższej światowej klasy. Mam nadzieję, że w pełni spełnią one oczekiwania pasażerów - mówił Stanisław Słowiński, prezes PKM Jastrzębie. W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele firmy Warbus, głównego wykonawcy kontraktu, licząc na owocną współpracę w ramach MZK przez kolejne 9 lat obowiązywania umowy.

            Nowe autobusy pojawią się na ulicach Jastrzębia i okolic, a także na trasach do Pawłowic, Żor i w kierunku Mszany. Już wiadomo, że linie E-3 z Jastrzębia do Rybnika przez Wodzisław obsługiwała będzie firma Warbus wykorzystując w tym celu najnowocześniejsze Scanie Citywide.  

Przypomnijmy, że nowe autobusy pojawią się w przyszłym roku także na terenie powiatu wodzisławskiego.  

ZDJĘCIA: 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.793356737462265.1073741835.408711869260089&type=3

FILM:

https://www.youtube.com/watch?v=-3rYOeDwPpg&feature=share

Ocena: 4.5/5 (8)
Liczba wejść: 2477
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Pawłowice
Facebook