Komunikaty

Janusz Buda wchodzi do Zarządu MZK

Wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju został członkiem Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Zastąpił w tym gronie Benedykta Lanusznego.

Decyzja zapadła jednogłośnie na dzisiejszym (1 czerwca) posiedzeniu Zgromadzenia Delegatów MZK. W głosowaniu wzięło udział 10 przedstawicieli gmin członkowskich i wszyscy opowiedzieli się za kandydaturą Janusza Budy. Kilka minut wcześniej ze stanowiska w Zarządzie zrezygnował Benedykt Lanuszny, który zasiadał w tym gremium od 2000 roku. W dalszym ciągu pełni on funkcję dyrektora Biura MZK. - Dziękuję panu Lanusznemu za dotychczasową pracę w Zarządzie, którą nie tylko ja oceniam pozytywnie. Niedawno na Krajowym Zjeździe Komunikacji w Łodzi został on uhonorowany Odznaką Zasłużony Dla Komunikacji Miejskiej za wybitne zasługi dla rozwoju komunikacji miejskiej w Polsce - poinformował Daniel Wawrzyczek, przewodniczący Zarządu MZK.

            Janusz Buda odnosząc się do wyników głosowania i swojej nowej roli stwierdził, że przed MZK stoi poważne wyzwanie. - Mam nadzieję, że wspólnie będziemy świętować kolejne jubileusze. Zapewne zmierzymy się z aspiracjami gmin, jednak jestem przekonany, że w drodze dialogu i porozumienia możemy osiągnąć wiele - mówił wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju.     

Ocena: 5/5 (3)
Liczba wejść: 1858
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Pawłowice
Facebook