Komunikaty

Kolejna partia nowych autobusów w MZK

Mimo iż umowa zakłada wprowadzenie nowego taboru od stycznia przyszłego roku, pierwsze pojazdy pojawią się na trasach już w środę 9 listopada.

W marcu Międzygminny Związek Komunikacyjny rozstrzygnął przetarg na obsługę 10 linii na terenie powiatu wodzisławskiego od 2017 roku (łącznie nieco ponad milion wozokilometrów rocznie). Wybrano konsorcjum firm: Kłosok i A21. Zwycięzca był zobligowany do posiadania 16 nowoczesnych autobusów (pojazdy typu B) i 3 busów (pojazdy typu C). Firma postawiła na czeskie autobusy marki SOR (92 miejsca - 33 siedzących i 59 stojących), a także na busy marki Mercedes (40 miejsc - 10 siedzących i 30 stojących). - Obecnie dysponujemy 7 autobusami, które są odpowiednio oznakowane i systematycznie będą wyposażane w elektroniczny system obsługi pasażerów. Cztery pojazdy ruszą na trasę już w środę 9 listopada - mówi Andrzej Kłosok.

Autobusy wyposażone są w klimatyzację, a ich silniki spełniają europejski standard emisji spalin EURO 6. Emisja tlenków azotu, węglowodorów, tlenków węgla i cząstek stałych do środowiska jest minimalna. Ponadto są niskopodłogowe i wyposażone w ładowarki USB do telefonów komórkowych i innego sprzętu elektronicznego. Koszt jednego autobusu to ok. 1 mln zł brutto. 

Więcej zdjęć tutaj: https://www.facebook.com/mzkjastrzebie1/photos/?tab=album&album_id=917926888338582

Ocena: 5/5 (1)
Liczba wejść: 2025
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Pawłowice
Facebook