Komunikaty

Internetowy rozkład jazdy - korekta

Trwa modyfikacja internetowego rozkładu jazdy. Przez kilka dni mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze. Przypominamy o możliwości skorzystania z alternatywnego rozkładu jazdy online.

Obecnie na stronie internetowej Międzygminnego Związku Komunikacyjnego (www.mzkjastrzebie.com) widnieją dwa rozkłady jazdy. Tradycyjny oraz rozkład jazdy online, który jest mniej znany pasażerom. Od dłuższego czasu do MZK docierają sygnały z prośbą o korektę tradycyjnego rozkładu jazdy. Chodzi głównie o łatwiejszy dostęp do interesujących pasażera danych. Stąd decyzja MZK o modyfikacji wspomnianego rozkładu. W związku z tym przez najbliższe dni mogą pojawić się utrudnienia w korzystaniu z tej formy dostępu do informacji. Nie oznacza to, że na stronie MZK nie ma spójnego i aktualnego rozkładu. Od ponad roku działa rozkład jazdy online (zielona zakładka na stronie głównej). znajdziemy tutaj kilka opcji wyszukiwania interesującego nas kursu - po numerze linii, po nazwie przystanku, po numerze przystanku i po nazwie ulicy. Ponadto możemy zobaczyć na mapie. w którym miejscu aktualnie znajduje się autobus. Mamy także dostęp do rozkładów jazdy obowiązujących na każdym z przystanków. Rozkład jazdy online jest bardziej aktualny od tradycyjnego rozkładu internetowego, ponieważ uwzględnia ewentualne opóźnienia. Widzimy na nim informacje zbieżne z informacjami wyświetlanymi na elektronicznych tablicach przystankowych.

Osoby przywiązane do tradycyjnego rozkłady przepraszamy za utrudnienia. Do czasu zakończenia prac prosimy o wyrozumiałość i skorzystanie z rozkładu online.   

Ocena: 1/5 (2)
Liczba wejść: 3760
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Pawłowice
Facebook