Komunikaty

Komunikacja za złotówkę także w Suszcu

Mieszkańcy gminy Suszec należącej do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego będą podróżować za 1 zł.

Władze gminy zdecydowały o wprowadzeniu na swoim terenie Komunikacji Lokalnej. Mieszkańcy za bilet dobowy zapłacą 1 zł, natomiast za miesięczny 15 zł. Cennik ten obowiązuje jedynie na liniach wewnętrznych funkcjonujących w granicach gminy. Nowe zasady wejdą w życie 15 marca.

Zlecenie o wartości ok. 75000 zł wykona firma MIKRUS. Umowa obowiązuje do końca roku. Po tym okresie władze gminy Suszec ocenią funkcjonowanie Komunikacji Lokalnej i zdecydują o ewentualnej kontynuacji projektu. Przypomnijmy, że komunikacja na identycznych zasadach obowiązuje w Pawłowicach. Podobnie sprawa wygląda w Żorach, gdzie funkcjonuje komunikacja bezbiletowa. W każdym z tych przypadków utratę dochodów z biletów rekompensuje gmina.

Wprowadzenie Komunikacji Lokalnej w Suszcu nie jest zbyt skomplikowanym przedsięwzięciem. Mówimy tutaj o ok. 100 km dziennie (dni robocze). Dla porównania w Pawłowicach jest to ok. 1300 km, a w Żorach ok. 1600. W Jastrzębiu-Zdroju MZK wykonuje dziennie ponad 9000 km.

Przypomnijmy, że trwają ustalenia co do warunków i terminu obowiązywania bezpłatnej komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju dla uczniów i studentów. Sprawa ma być omawiana na marcowym posiedzeniu Zarządu MZK i Zgromadzeniu Delegatów.   

Ocena: 0/5 (0)
Liczba wejść: 1854
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Pawłowice
Facebook