Komunikaty

Janusz Buda przewodniczącym Zarządu MZK

Wyboru dokonano 23 marca na posiedzeniu Zgromadzenia delegatów MZK. Wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju otrzymał głosy wszystkich gmin należących do Związku. Nowym członkiem Zarządu został Mirosław Szymanek, wójt gminy Mszana.

Zanim do głosowania doszło Janusz Buda złożył wniosek o odwołanie z Zarządu Benedykta Lanusznego, dyrektora Biura MZK. Powtórzył po raz kolejny, że w Zarządzie powinni zasiadać jedynie przedstawiciele statutowi gmin członkowskich. Delegaci nie zgodzili się jednak na zmianę porządku obrad i propozycja ta przepadła. Mimo to, Janusz Buda zgodził się kandydować na przewodniczącego Zarządu i w głosowaniu tajnym otrzymał 10 głosów. Sprzeciwu nie było. - Zdaję sobie sprawę w jakim miejscu jest Związek. Cieszę się, że mam zaufanie delegatów reprezentujących gminy i nie ukrywam, że jeśli moje działania zderzą się z murem nie do przebicia - zrezygnuję. Przed nami trudne wyzwania, które sukcesywnie postaramy się wykonać - stwierdził Janusz Buda.

Podczas posiedzenia uzupełniono także skład osobowy Zarządu MZK. Nowym członkiem został Mirosław Szymanek, wójt gminy Mszana. W głosowaniu tajnym otrzymał 9 głosów. Przypomnijmy, że w Zarządzie zasiadają także: Benedykt Lanuszny, wiceprzewodniczący Zarządu i dyrektor Biura MZK, a także członkowie: Marcin Połomski, wiceburmistrz Rydułtów oraz Dawid Topol, wiceburmistrz Pszowa. Pierwsze obrady Zarządu w nowym składzie zaplanowano na wtorek 28 marca.  

Ocena: 1/5 (2)
Liczba wejść: 1467
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Pawłowice
Facebook