W niedzielę bieg uliczny w Żorach - będą drobne utrudnienia w ruchu

W najbliższą niedzielę w godzinach 11.00-14.00 na terenie Żor obędzie się VIII Żorski Bieg Uliczny. Trasę biegu wyznaczono ulicą Folwarecką, Wodzisławską, Niepodległości, Górne Przedmieście, Ogrodową, Kościuszki i Moniuszki.

Zniżki dla uczniów - sprawę załatwisz mailem

Jak już informowaliśmy, uczniowie powinni zaktualizować swoje uprawnienia do korzystania ze zniżek na przejazdy komunikacją miejską. Wczorajsza decyzja władz MZK daje im możliwość dokonania tego bez wychodzenia z domu. Wystarczy wysłać kopię legitymacji szkolnej na adres: bok@mzkjastrzebie.com. Skan lub zdjęcie powinny być wykonane z obu stron (awers i rewers).

Nowy cennik biletów

Od 1 listopada czas przejazdu będzie rozliczany szybciej, by pasażerowie nie musieli płacić za przystanki, do których nie dojeżdżają. Ponadto pojawia się nowy bilet okresowy - tygodniowy na wszystkie linie bez ograniczeń wraz z liniami E-3. Nieco droższy będzie bilet kupowany u kierowcy.

Uczniowie! Sprawdźcie aktualną zniżkę

Uczniowie powinni sprawdzić czy zniżka, którą dysponują do końca września będzie nadal aktywna. Jak informowaliśmy, osoba uprawniona do zniżki ze względu na edukację szkolną powinna systematycznie aktualizować swoją zniżkę. W tym celu należy udać się z legitymacją szkolną do Biura Obsługi MZK przy ul. Przemysłowej w Jastrzębiu-Zdroju (czynne w godz. 7.30-16.30).

Jastrzębie zostaje w MZK

Radni wycofali wypowiedzenie członkostwa w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym. 13 głosów było za, 9 było przeciw. Od wczorajszego głosowania zależała przyszłość MZK, przyszłość komunikacji autobusowej nie tylko w Jastrzębiu, ale także w dziewięciu innych gminach wchodzących w skład MZK.

e-BILET
W najbliższym czasie...
Historia MZK

Sonda

Jak oceniasz działanie elektronicznych tablic świetlnych na przystankach?
Mapa połączeń
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pawłowice
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory