W sobotę utrudnień jednak nie będzie
W sobotę utrudnień jednak nie będzie

Jak informowaliśmy, na najbliższą sobotę planowano przeprowadzenie kolejnego etapu prac związanych z wycinką drzew przy ul. Wodzisławskiej w Jastrzębiu-Zdroju - od ronda Dolnego do skrzyżowania z ul. Górniczą. W związku z tym jeden pas jezdni miał być zamknięty, a autobusy miały kursować objazdami. Utrudnień jednak nie będzie. Prace udało się zakończyć już w środę 21 marca.

Rzeczy pozostawione w autobusie
Rzeczy pozostawione w autobusie

Pasażerowie komunikacji miejskiej co jakiś czas gubią w autobusie cenne dla siebie rzeczy. Najczęściej interweniuje młodzież w sprawie zostawionej komórki, zegarka czy legitymacji szkolnej. Podajemy więc bezpośrednie numery telefonów do przewoźników, pod którymi można uzyskać informacje dotyczące przedmiotów pozostawionych w autobusie.

Bezpłatna komunikacja zastępcza na czas strajku kierowców
Bezpłatna komunikacja zastępcza na czas strajku kierowców

Na piątek rano kierowcy PKM Jastrzębie zapowiedzieli akcję protestacyjną. Przez cztery godziny nie wyjadą na trasy. Zarząd MZK podjął decyzje zmniejszające prognozowane utrudnienia.

Wolontariusze jadą za darmo
Wolontariusze jadą za darmo

Na przełomie roku oraz w połowie stycznia pasażerowie MZK nie zapłacą za przejazd.

PKM ze wsparciem finansowym
PKM ze wsparciem finansowym

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju otrzyma 400 tys. zł. O przyszłości PKM decydują gminy, które tworzą Międzygminny Związek Komunikacyjny posiadający 100% udziałów firmy. Sytuacja tego przedsiębiorstwa zmieniła się diametralnie w 2014 roku. Wówczas przetarg na obsługę linii w Jastrzębiu-Zdroju wygrała inna firma. Najpierw PKM realizował 100 % kontraktu jako podwykonawca, a obecnie jest to połowa zadań. Efekt to zwolnienie ponad 50 pracowników, wdrożenie programu naprawczego i nieśmiałe dyskusje na temat likwidacji PKM. Pojawiło się jednak światełko w tunelu.

Facebook