Co z pracownikami PKM?

Od kwietnia przyszłego roku firma Warbus przejmie połowę zadań Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej realizowanych na terenie Jastrzębia-Zdroju. Deklaracje głównego wykonawcy kontraktu są bardzo optymistyczne. - Ludzie nie stracą pracy - zapewnia prezes Warbusa.

Umowy z przewoźnikami nadal ważne

Zarząd MZK wycofał wypowiedzenia umów z przewoźnikami. Firmy Warbus i PKM w dalszym ciągu będą wozić pasażerów.

Instalacja tablic świetlnych na finiszu

Do końca listopada kolejne tablice świetlne pojawią się na przystankach. Łącznie będzie ich ponad dwieście. Są częścią projektu dotyczącego elektronicznej obsługi pasażerów. Docelowo stanie ich 205. Instalacja pierwszej setki tablic ruszyła kilka miesięcy temu. Obecnie trwa montowanie 105 kolejnych. Przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za wykonanie zadania przekonuje, że wszystkie tablice pojawią się do końca listopada.

Wszystkie gminy wróciły do MZK

Już wiadomo, że Międzygminny Związek Komunikacyjny nadal tworzyć będzie dziesięć gmin. Samorządy wycofały uchwały o wystąpieniu z MZK. Przypomnijmy, że przyszłość MZK była niepewna po tym jak w styczniu władze Jastrzębia-Zdroju podjęły uchwałę o wystąpieniu ze Związku. Podobnie uczyniły kolejne gminy - poza Żorami i Pawłowicami - przekonane, że istnienie organizacji bez największego miasta (ponad 50% wozokilometrów wykupuje w MZK właśnie Jastrzębie) mija się z celem.

Nowoczesne autobusy miejskie na ulicach Jastrzębia-Zdroju

W przyszłym roku na ulicach Jastrzębia-Zdroju pojawią się autobusy nowej generacji Scania Citywide. 30 października odbyła się ich prezentacja. Nowe pojazdy to propozycja firmy Warbus, głównego wykonawcy kontraktu zawartego z MZK na obsługę miasta Jastrzębie-Zdrój.

e-BILET
W najbliższym czasie...
Historia MZK

Sonda

Jak oceniasz działanie elektronicznych tablic świetlnych na przystankach?
Rozkład jazdy ONLINE
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pawłowice
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory