MZK usprawnia kontrole biletów i liczy na dobrą współpracę z policją

Dzięki uczciwości zdecydowanej większości pasażerów, którzy płacą za przejazd komunikacją miejską jej organizacja jest tańsza. Nierzadko zdarza się, że kontroler opuszcza zatłoczony autobus nie wystawiając ani jednego mandatu. Nie oznacza to niestety, że problem gapowiczów w MZK nie istnieje. Część z nich przyjmuje mandat i reguluje należności. Są jednak przypadki potwierdzające działania nieuczciwe.

Bezpłatna komunikacja w Jastrzębiu od września

Przedstawiciele gmin zrzeszonych w MZK zdecydowali o wprowadzeniu w Jastrzębiu-Zdroju bezpłatnej komunikacji dla dzieci, uczniów i studentów. Zasady dotyczą jedynie osób zameldowanych w Jastrzębiu. Co ważne, bezpłatnie będzie można podróżować wszystkimi liniami, ale tylko w granicach miasta. Jej przekroczenie wymagać będzie posiadania drugiego biletu o odpowiedniej wartości.

Nie rezygnujemy z dalszej walki o PKM

Dwie z dziesięciu gmin opowiedziały się za dopłatą do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Przyszłość spółki była głównym tematem Zgromadzenia Delegatów MZK, które odbyło się 31 maja.

Bajkobusy już na drogach

Po raz kolejny Międzygminny Związek Komunikacyjny włączył się w akcję promującą czytanie wśród najmłodszych.

IV Jastrzębski Bieg Kobiet - chwilowe utrudnienia

W niedzielę 28 maja w godzinach 10.30-12.45 na terenie Jastrzębia-Zdroju odbędzie się IV Jastrzębski Bieg Kobiet i II Marsz Nordic Walking "Kobiety na 5+".

Facebook