MZK nadal bez przewodniczącego

Po raz trzeci delegaci do Zgromadzenia Międzygminnego Związku Komunikacyjnego próbowali wybrać przewodniczącego Zarządu.

Oświadczenie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego

Podczas obrad nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój 23 stycznia pod adresem MZK padło wiele zarzutów dotyczących przetargu na obsługę linii autobusowych na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój oraz płatności dokonywanych na rzecz Firmy Warbus Sp. z o. o.

Zarząd MZK ciągle tymczasowy

Benedykt Lanuszny wiceprzewodniczącym Zarządu MZK. Przewodniczącego ciągle nie ma.

Zmiany personalne we władzach MZK - aktualizacja

W czwartek 12 stycznia podczas Zgromadzenia Delegatów MZK zostaną wybrane nowe władze Związku.

Od kiedy bezpłatna komunikacja?

Zarząd Międzygminnego Związku Komunikacyjnego zdecydował o rozpoczęciu procedury zmierzającej do wprowadzenia bezbiletowej komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju. Będą mogli z niej skorzystać uczniowie i studenci mieszkający w tym mieście. Koszt to ok. 1 mln zł rocznie. Od początku funkcjonowania systemu elektronicznej obsługi pasażerów (maj 2015 r.) uczniom i studentom z Jastrzębia wydano ok. 2700 spersonalizowanych e-biletów okresowych (miesięczne, tygodniowe i dwutygodniowe). Liczba osób w tej grupie korzystająca z innych form płatności (elektroniczna portmonetka) nie jest łatwa do zidentyfikowania. Bilet nie pozwala zidentyfikować konkretnego pasażera.

e-BILET
Historia MZK

Sonda

Które właściwości nowych autobusów uważasz za najcenniejsze?
Rozkład jazdy ONLINE
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pawłowice
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Facebook