Wolontariusze jadą za darmo
Wolontariusze jadą za darmo

Na przełomie roku oraz w połowie stycznia pasażerowie MZK nie zapłacą za przejazd.

Rozkład jazdy w okresie świątecznym
Rozkład jazdy w okresie świątecznym

W niedzielę 24 grudnia (Wigilia Bożego Narodzenia) obowiązuje niedzielny rozkład jazdy. Autobusy będą kończyły kursowanie między godziną 16.00-18.00. Pierwszy dzień świąt poruszamy się zgodnie z rozkładem świątecznym, natomiast w drugi dzień świąt obowiązuje rozkład niedzielny.

PKM ze wsparciem finansowym
PKM ze wsparciem finansowym

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju otrzyma 400 tys. zł. O przyszłości PKM decydują gminy, które tworzą Międzygminny Związek Komunikacyjny posiadający 100% udziałów firmy. Sytuacja tego przedsiębiorstwa zmieniła się diametralnie w 2014 roku. Wówczas przetarg na obsługę linii w Jastrzębiu-Zdroju wygrała inna firma. Najpierw PKM realizował 100 % kontraktu jako podwykonawca, a obecnie jest to połowa zadań. Efekt to zwolnienie ponad 50 pracowników, wdrożenie programu naprawczego i nieśmiałe dyskusje na temat likwidacji PKM. Pojawiło się jednak światełko w tunelu.

Ulica Zdrojowa w Jastrzębiu już przejezdna dla autobusów
Ulica Zdrojowa w Jastrzębiu już przejezdna dla autobusów

Jak już informowaliśmy, podczas prowadzenia prac remontowych na ul. Zdrojowej autobusy komunikacji miejskiej kursują bez zmian. Wyjątkiem była sobota 18 listopada kiedy to wykonywano nakładkę asfaltową. Obecnie objazdy już nie obowiązują.

Stabilny budżet MZK na przyszły rok
Stabilny budżet MZK na przyszły rok

W czwartek 12 października przedstawiciele dziesięciu gmin wchodzących w skład Międzygminnego Związku Komunikacyjnego przyjęli założenia do budżet na 2018 rok. Zdecydowano o zwiększeniu dotacji o 20 groszy za każdy wozokilometr. Obecnie każda z gmin członkowskich wpłaca 4,55 zł, od stycznia będzie to kwota 4,75 zł. Łączny wzrost z tego tytułu wyniesie ok. 950 tys. zł. Za przyjęciem tego rozwiązania głosowało 8 delegatów. Sprzeciw wyraziły gminy: Pawłowice i Rydułtowy.

Facebook