Od poniedziałku zamknięta ul. Wodzisławska w Jastrzębiu - objazdy na 12 liniach

Droga będzie zamknięta ze względu na remont nawierzchni. Odcinek wyłączony z ruchu: od Ronda Dolnego do skrzyżowania z ul. Górniczą. Planowany termin zakończenia prac: 30 października 2015. W związku z tym wchodzą w życie objazdy na liniach: E-3, 103, 112, 115, 116, 119, 123, 125, 126, 127, 128 i 131. Autobusy będą kursowały objazdem ulicami: Górniczą, Połomska i Ligonia. Na czas trwania objazdu wyłączony z obsługi będzie przystanek "Wodzisławska", a zamiennie autobusy będą obsługiwały przystanki "Jastrzębie Dolne-Połomska" i "Jastrzębie Dolne-Rondo".

Komunikat MZK na temat błędnego naliczania kwot przy korzystaniu z e-biletu

Z uwagi na kontrowersje i niejasności związane z naliczaniem kosztów przejazdu przez systemu elektronicznej obsługi pasażerów, Zarząd Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że do tej pory reklamacje złożyło 165 osób. W tym, w 20 przypadkach błąd był spowodowany niewłaściwym doładowaniem konta, a w około 30 zdarzeniach pasażerowie mieli problemy z prawidłowym użyciem e-biletów.

W niedzielę bieg uliczny w Żorach - będą drobne utrudnienia w ruchu

W najbliższą niedzielę w godzinach 11.00-14.00 na terenie Żor obędzie się VIII Żorski Bieg Uliczny. Trasę biegu wyznaczono ulicą Folwarecką, Wodzisławską, Niepodległości, Górne Przedmieście, Ogrodową, Kościuszki i Moniuszki.

Zniżki dla uczniów - sprawę załatwisz mailem

Jak już informowaliśmy, uczniowie powinni zaktualizować swoje uprawnienia do korzystania ze zniżek na przejazdy komunikacją miejską. Wczorajsza decyzja władz MZK daje im możliwość dokonania tego bez wychodzenia z domu. Wystarczy wysłać kopię legitymacji szkolnej na adres: bok@mzkjastrzebie.com. Skan lub zdjęcie powinny być wykonane z obu stron (awers i rewers).

Nowy cennik biletów

Od 1 listopada czas przejazdu będzie rozliczany szybciej, by pasażerowie nie musieli płacić za przystanki, do których nie dojeżdżają. Ponadto pojawia się nowy bilet okresowy - tygodniowy na wszystkie linie bez ograniczeń wraz z liniami E-3. Nieco droższy będzie bilet kupowany u kierowcy.

e-BILET
W najbliższym czasie...
Historia MZK

Sonda

Jak oceniasz działanie elektronicznych tablic świetlnych na przystankach?
Rozkład jazdy ONLINE
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pawłowice
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory