Rydułtowy – zmiany na dwóch liniach

Data dodania: 2020-10-02

placeholder

Obowiązuje ciągle tymczasowy rozkład jazdy spowodowany remontem skrzyżowania ul. Ofiar Terroru z ul. Mickiewicza. Od października, MZK w porozumieniu z władzami miasta, wprowadził na tej trasie korekty.

Linia 222

W kursach z Wodzisławia trasa objazdu poprowadzona jest od przystanku „Rydułtowy Bohaterów Warszawy Orlovska” ulicami: Bohaterów Warszawy, Tetmajera, Leona do przystanku „KWK Rydułtowy”. Tutaj autobusy zawracają i następnie jadą ulicami: Leona, Tetmajera, Plebiscytową do  przystanku „Plebiscytowa Szpital”. Dalej po trasie. W kursach powrotnych odwrotnie. W tym wariancie objazdu, na trasie dojazdowej do „KWK Rydułtowy” wyłączone z obsługi są przystanki: „Rydułtowy Ofiar Terroru”, „Rydułtowy Ośr. Zdrowia” i „Bema Market”.

Linia 224

W kursach w kierunku przystanku „Rydułtowy Bednorz” objazd rozpoczyna się od przystanku „KWK Rydułtowy” ul. Obywatelską. Autobusy przejeżdżają przez parking na osiedlu Orłowiec i jadą do przystanku „Rydułtowy Orłowiec”, następnie ul. Raciborską do przystanku „Rydułtowy Kowalski”. Dalej po trasie bez zmian. Z obsługi wyłączony jest przystanek „Rydułtowy Mickiewicza”.

Kurs z Wodzisławia o godz.11.00 poprowadzony jest nieco inną trasą. Od przystanku „Rydułtowy Rynek” autobusy jadą bezpośrednio ulicą Traugutta do przystanku „Rydułtowy Traugutta Granica”. Z obsługi wyłączone są przystanki: „Rydułtowy Plebiscytowa Szpital”, „Tetmajera”, „Ośrodek Zdrowia” i „Bema Market”.

Autobusy jadące w kierunku przystanku „Rydułtowy Orłowiec Pętla” rozpoczynają objazd od przystanku „KWK Rydułtowy”. Dalej jadą ul. Obywatelską do parkingu na osiedlu Orłowiec. Z obsługi wyłączony jest przystanek „Mickiewicza”.

W związku ze zmianą trasy sobotniego kursu o godz. 19.25, zmianie ulega również schemat objazdu. Poprowadzony jest od przystanku „KWK Rydułtowy” ulicą Tetmajera do przystanku „Rydułtowy Rynek”. Z obsługi wyłączone są przystanki: „Rydułtowy Ośrodek Zdrowia” i „Rydułtowy Bema Market”.