Od poniedziałku objazdy na siedmiu liniach w Jastrzębiu

Data dodania: 2021-04-29

placeholder

Rusza drugi etap przebudowy Alei Piłsudskiego.

Od poniedziałku 3 maja zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Północnej z Graniczną i Aleją Piłsudskiego. W związku z tym, do linii poprowadzonych objazdami kilka miesięcy temu dojdą kolejne: B14, C10, C11, C16, C19, M10 i S16. Dodatkowo, ze względu na brak możliwości dojazdu od strony Alei Piłsudskiego do przystanków przy ul. Granicznej, uruchomiona zostanie tymczasowa krótka linia autobusowej G10 – od Dworca Arki Bożka st. I przez przystanek „Podhalańska Os. Barbary” do przystanku „Graniczna GSM” (nawrót na Rondzie św. Barbary przy I Liceum Ogólnokształcącym) i "Graniczna Szkoła". Linia kursować będzie siedem dni w tygodniu. Co ważne, korzystając z linii G10 podczas kontynuacji dłuższej podróży (przesiadając się na linie objazdowe B14, C10, C11, C16, C19, M10 i S16) nie trzeba posiadać biletu. Obowiązuje on pasażerów, którzy korzystają tylko z linii G10 przemieszczając się ten krótki odcinek trasy.

Linia B14

Objazd od przystanku „Al. Piłsudskiego Pionierów” ulicą Arki Bożka i Podhalańską z obsługą Dworca Arki Bożka (stanowisko I) i przystanku „Podhalańska Os. Barbary”. Dalej ul. Cichą i Niepodległości do przystanku „Bzie Gospodarska”. Od tego miejsca kontynuacja dotychczasowej trasy. W kursach powrotnych na Dworcu Arki Bożka autobus zatrzyma się na stanowisku nr IV.

Linie C10 i M10

Od Dworca Arki Bożka przejazd ul. Podhalańską, Arki Bożka, przez Rondo Centralne, Aleją Piłsudskiego do przystanku „Al. Piłsudskiego Os. Pionierów” i dalej po stałej trasie. W kursach powrotnych odwrotnie.

Linia C11

Od Dworca Arki Bożka przejazd ul. Podhalańską, Arki Bożka, przez Rondo Centralne, Aleją Piłsudskiego do przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” (zamiennie za przystanek „Al. Piłsudskiego-Os. Morcinka”), następnie ul. Katowicką i Północną do Dworca Głównego i dalej po stałej trasie.

Linia C16

Objazd od Dworca Głównego ul. Północną i Katowicką do przystanku „Al. Piłsudskiego-Os. Morcinka” (zamiennie za przystanek „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta”), dalej Aleją Piłsudskiego przez Rondo Centralne, ul. Arki Bożka i Podhalańską do Dworca Arki Bożka.

Linia C19

Od Dworca Arki Bożka autobusy przejadą ul. Podhalańską, Arki Bożka i Harcerską do przystanku „Al. Piłsudskiego-Os. Morcinka” i dalej po stałej trasie. W kursach powrotnych odwrotnie.

Linia S16

Objazd od Dworca Arki Bożka ulicami: Podhalańską, Arki Bożka, Rondo Centralne, dalej Aleją Piłsudskiego z obsługą przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta”, następnie ul. Katowicką, Północną, Grodzką i Pszczyńską do przystanku „Pszczyńska-Rybnicka”. Kontynuacja dotychczasową trasą. W kursach powrotnych odwrotnie.

Jak już wspominaliśmy, nie będą obsługiwane przystanki: „Graniczna Szkoła”, „Graniczna GSM” i „Podhalańska Os. Barbary”. Ponadto linie B14, C10 i M10 nie obsłużą przystanków „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” i „Al. Piłsudskiego - Os. Barbary”.