ROZKŁAD JAZDY W TELEFONIE - jak działa aplikacja MyBus

Data dodania: 2021-05-11

placeholder

Łatwy i bezpłatny sposób na planowanie podróży. 

Choć aplikacja MyBus jest z nami od dawna, wielu pasażerów jeszcze jej nie poznało. Przypominamy więc zasady korzystania z tej formy planowania podróży.

Do dyspozycji wyszukiwanie po przystanku, po numerze linii, czy planowanie podróży na mapie. 

Choć aplikacja MyBus jest z nami od dawna, wielu pasażerów jeszcze jej nie poznało. Przypominamy więc zasady korzystania z tej formy planowania podróży.

Pobierz MyBus na telefon korzystając z aplikacji Google Play (Android) lub App Store (iPhone)

                               

Przy pierwszym uruchomieniu wybieramy Jastrzębie-Zdrój (MZK). Rozpoczyna się pobieranie aktualnego rozkładu jazdy. Następnie pojawiają się informacje dotyczące wariantów wyszukiwania i karta informacyjna o dokonanych aktualizacjach. Zatwierdź. Przy dalszym korzystaniu z aplikacji MyBus plansze te już się nie pojawiają.

W kolejnym kroku mamy do wyboru opcje wyszukiwania trasy.

SZUKAJ PRZYSTANKU

Widzimy wszystkie dostępne przystanki, najbliższe (jeśli działa lokalizacja GPS telefonu) lub ulubione (dodawanie do listy odbywa się poprzez przytrzymanie konkretnego przystanku). Wybierając przystanek wyświetlają się m.in. najbliższe odjazdy i rozkład jazdy na poszczególnych liniach wraz z kierunkiem jazdy.

SZUKAJ LINII

Wyświetlają się wszystkie linie. Odznaczając gwiazdkę przy numerze linii generujemy listę linii ulubionych. Wchodząc w linię, która nas interesuje i konkretny przystanku widzimy warianty tras i ich przebieg. Na górnej belce istnieje także zakładka „rozkład jazdy”. Jest widoczny po wejściu w konkretna linię.  

W obu opcjach: SZUKAJ PRZYSTANKU oraz SZUKAJ LINII możemy sprawdzić przebieg trasy na mapie i lokalizację autobusu. W tym celu klikamy w konkretną pozycję na tablicy odjazdów.   

 

 

PLANOWANIE PODRÓŻY

Wybieramy opcję „planer podróży”. Jeśli zamierzamy skorzystać z komunikacji w konkretnym okresie czasowym wybieramy datę i godzinę. Jeśli chodzi o autobusy odjeżdżające w najbliższym czasie, wypełnianie tego pola jest zbędne.

Zaplanowac podróż możemy na dwa sposoby:

  1. Wpisując nazwę przystanku początkowego i końcowego otrzymamy warianty podróży z podaniem konkretnych linii autobusowych.
  2. Korzystając z mapy. Klikamy w tym celu na niewielki globus (prawa strona ekranu – góra). Zaznaczamy na mapie punkt początkowy i końcowy podróży. Jeśli znajdują się one poza przystankami, aplikacja wskaże czas dojścia do najbliższego przystanku i wyświetli dostępne linie autobusowe oraz warianty podróży jeśli takowe istnieją.

 

Szczegółowa instrukcja obsługi aplikacji MyBus dostępna TUTAJ