Od poniedziałku objazd na liniach C12 i C14 w Jastrzębiu

Data dodania: 2021-11-12

placeholder

Ze względu na przebudowę drogi utrudnienia potrwają ok. 12 miesięcy. 

15 listopada rozpocznie się przebudowa drogi przy ul. Wyzwolenia w jastrzębskiej dzielnicy Ruptawa. Odcinek od skrzyżowania z ul. Cieszyńską (bez samego skrzyżowania) do wjazdu w ul. Żwirki i Wigury będzie całkowicie zamknięty. Taka sytuacja ma potrwać rok. Przejazd na Żelaznym Szlaku Rowerowym zostanie otwarty już wiosną, na początku sezonu rowerowego.

W związku z remontem, autobusy na liniach C12 i C14 pojadą objazdem.  

  • C12 - trasa objazdu (w kursach z „Moszczenica Piaski” w kierunku Arki Bożka) od przystanku Ruptawa-Chlebowa ulicami: Chlebową, Władysława Jagiełły, Cieszyńską do przystanku „Ruptawa Szkoła” i dalej po trasie .
  • C14 trasa objazdu (w kursach z Arki Bożka w kierunku Moszczenica Piaski) od przystanku „Ruptawa Szkoła” ulicami: Cieszyńską, Władysława Jagiełły, Chlebową do przystanku „Ruptawa-Chlebowa” i dalej po trasie.

Na czas trwania objazdu z obsługi linii zostaną wyłączone przystanki: „Ruptawa Ogródki Działkowe Malwa”, „Ruptawa-Biadoszek”, i „Ruptawa-Wyzwolenia”, natomiast przystanek „Ruptawa-Chlebowa” zostanie przeniesiony na ulicę Chlebową przy skrzyżowaniu z ulicą Wyzwolenia. Obie linie będą obsługiwały przystanki na trasie objazdu tj. „Jagiełły-Kusocińskiego”, „Jagiełły Ogródki Działkowe Krokus”, „Ruptawa Cmentarz” i „Ruptawa Centrum”.