Ministerstwo zmienia decyzję – w czerwonej strefie inny limit pasażerów

Data dodania: 2020-08-10

placeholder

Przepisy nieco złagodzono. 

W opublikowanym właśnie rozporządzeniu pojawiła się zmiana dotycząca komunikacji zbiorowej w strefach czerwonych. Zakłada ona, że limit pasażerów wynosi 50% liczby miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc w autobusie (ok.30 osób), co oznacza dwukrotne zwiększenie liczby pasażerów w stosunku do pierwotnych decyzji władz centralnych. - Warto zaznaczyć, że ostatnia decyzja dotyczy linii poruszających się wyłącznie w strefach czerwonych. Wnioskujemy więc, że na liniach poprowadzonych pomiędzy strefami już nie. W tym przypadku obowiązują dotychczasowe obostrzenia – mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie. W strefach żółtych, w odniesieniu do komunikacji, nie wprowadzono dodatkowych rygorów.

W tej sytuacji MZK Jastrzębie rezygnuje z dodatkowych kursów na linii W10 (Jastrzębie-Wodzisław-Rybnik). Są one aktualne tylko dzisiaj, w poniedziałek 10 sierpnia.  

Przypomnijmy, że w obowiązuje obowiązek zasłanianie ust i nosa (w strefie czerwonej także w przestrzeni publicznej, w tym na przystankach autobusowych). Od września osoba, która tego nie robi musi posiadać zaświadczenie lekarskie potwierdzające przeciwskazania. Bez względu na częste zmiany regulacji prawnych, warto zachować dystans i często dezynfekować ręce. 

 

Poniżej materiał z piątku 7 sierpnia

https://mzkjastrzebie.com/komunikat/484

xxx