Jesteś uczniem lub studentem? Pamiętaj o aktualizacji ulgi!

Data dodania: 2020-09-23

placeholder

Przypominamy o ważnym obowiązku. 

    Do końca września uczniowie powinni zaktualizować swoje e-bilety przedstawiając w MZK legitymację szkolną ważną na rok szkolny 2020/2021. Studenci mają na to czas do końca października. Oczywiście przedłużenia ulgi można dokonać także po przekroczeniu tych terminów. Należy jednak pamiętać, że do czasu aktualizacji e-biletu korzystanie z przejazdów ulgowych jest niemożliwe.

     Zasada ta obowiązuje również w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie uczniowie i studenci mogą liczyć na bezpłatne przejazdy. Brak aktualizacji Karty Jastrzębianina powoduje jej nieważność, a więc obowiązek zapłaty za podróż. Przypomnijmy, że z Karty Jastrzębianina mogą korzystać mieszkańcy tego miast - uczniowie do 21 roku życia oraz studenci do 25 roku życia (studenci medycyny o rok dłużej). 

     Aktualizacji karty (przedłużenia ulgi) można dokonać w jastrzębskim Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Przemysłowej 1 oraz punkcie MZK znajdującym się w Małej Galerii przy Alei Piłsudskiego, a także na Dworcu Autobusowym w Wodzisławiu Śląskim (Galeria Karuzela). Jest to możliwe także w punktach mobilnych MZK, które od kilku dni działają w naszym regionie. Dzisiaj, 23 września w Pszowie (Urząd Miasta), 24 września Rydułtowy (Rydułtowskie Centrum Kultury) i 25 września Żory (Centrum Przesiadkowe Dworzec Żory). Punkty są czynne w godz. 12.00-17.00.

Aktualizację Karty Jastrzębianina można zgłaszać wyłącznie w BOK MZK przy ul. Przemysłowej. 

xxx