Ruszyły konsultacje nowego rozkładu jazdy w Czerwionce-Leszczynach i okolicy

Data dodania: 2021-11-05

placeholder

Od stycznia zmiana rozkładu jazdy w Czerwionce-Leszczynach, Suszcu, Żorach i gminach ościennych.

Po gruntownej przebudowie rozkładu jazdy w Jastrzębiu-Zdroju i powiecie wodzisławskim, Międzygminny Związek Komunikacyjny rozpoczyna konsultacje z pasażerami w Czerwionce-Leszczynach. Planowane zmiany, choć w znacznie mniejszym stopniu, dotyczyć będą także obszaru Żor i Suszca. Pojawią się nowe trasy i nowa numeracja linii.

Znikną dotychczasowe oznaczenia linii (od 309 do 313), a pojawią się linie o numerach od 301 do 306. Pozostaną linie: 307 Pawłowice-Żory, natomiast linie 308 A,B,C zastąpi jedna linia 308 Żory-Suszec. Nowością jest także połączenie pomiędzy Żorami i Rybnikiem przez Stanowice, Bełk, Palowice i Szczejkowice (linia 306). Autobusy MZK będą również obsługiwać Książenice i Centrum Przesiadkowe w Szczygłowicach (linie 302 i 303), skąd linią 302 będzie można dojechać do Rybnika.

Wstępnie zmiany są już widoczne na stronie internetowej MZK (elektroniczny rozkład jazdy - prawy górny róg ekranu). Bazą wyjściową do jego powstania były głównie konsultacje z władzami Czerwionki-Leszczyn, Suszca i Żor. Samorządowcy z kolei wzięli pod uwagę, trafiające do nich od miesięcy, sugestie pasażerów, a także możliwości budżetowe swoich gmin, które ostatecznie komunikację autobusową finansują.   

Opublikowany rozkład jazdy jest bazą wyjściową i elementem pierwszego etapu konsultacji
z pasażerami. Na jego podstawie mogą oni składać do MZK wnioski, sugestie i uwagi. Można to zrobić do 21 listopada za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie MZK, mailowo na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, pocztą tradycyjną lub osobiście. Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 1 stycznia 2022 roku. Wówczas rozpocznie się drugi etap konsultacji, a ostateczny kształt rozkładu jazdy będzie znany prawdopodobnie w lutym.