Zmiana rozkładu jazdy w Czerwionce-Leszczynach

Data dodania: 2022-05-09

placeholder

Rusza pierwszy etap konsultacji.

Po raz kolejny Międzygminny Związek Komunikacyjny rozpoczyna konsultacje z pasażerami w Czerwionce-Leszczynach. Planowane zmiany, choć w znacznie mniejszym stopniu, dotyczyć będą także obszaru Żor. Pojawią się nowe trasy i nowa numeracja linii.

Znikną dotychczasowe oznaczenia linii (od 309 do 313), a pojawią się linie o numerach od 300 do 306. Pozostaną linie: 307 Pawłowice-Żory, 308 Żory-Suszec. Nowością jest m.in. połączenie pomiędzy Żorami i Rybnikiem przez Stanowice, Bełk, Palowice i Szczejkowice (linia 306). Autobusy MZK będą również obsługiwać Książenice i Centrum Przesiadkowe w Szczygłowicach (linie 302 i 303), skąd linią 302 będzie można dojechać do Rybnika.

Propozycje zmian będą widoczne od 10 maja na stronie internetowej MZK (elektroniczny rozkład jazdy - prawy górny róg ekranu). Bazą wyjściową powstania nowego rozkładu jazdy były głównie konsultacje z władzami Czerwionki-Leszczyn i Żor. Samorządowcy z kolei wzięli pod uwagę, trafiające do nich od miesięcy, sugestie pasażerów, a także możliwości budżetowe swoich gmin, które ostatecznie komunikację autobusową finansują.  

Opublikowany rozkład jazdy jest bazą wyjściową i elementem pierwszego etapu konsultacji z pasażerami. Na jego podstawie mogą oni składać do MZK wnioski, sugestie i uwagi. Można to zrobić do 23 maja za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie MZK, mailowo na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, pocztą tradycyjną lub osobiście. Nowy rozkład jazdy będzie udostępniony w okresie wakacyjnym, a wejdzie w życie 1 września 2022 roku. Wówczas rozpocznie się drugi etap konsultacji, a ostateczny kształt rozkładu jazdy będzie znany prawdopodobnie w październiku.    

xxx