Imprezy w regionie – utrudnienia

Data dodania: 2022-08-25

placeholder

RYDUŁTOWY W piątek 26 sierpnia w godz. 20.55-22.30 odbędzie się „XXIX Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy". Trasa zawodów stanowi pętlę i przebiegać będzie od parkingu Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks" przy ul. Strzelców Bytomskich i dalej ulicami: Strzelców Bytomskich, Bema, Ofiar Terroru, Sobieskiego do mety na ulicy Strzelców Bytomskich. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia na liniach 201,202, 205,206.

SUSZEC

27 sierpnia odbędzie się impreza biegowa pod hasłem „Hałda Run Extreme”. Utrudnienia mogą wystąpić w godz. 10.00-13.00 na ulicy Piaskowej w Suszcu, gdzie przejeżdża linia 308 (kursu o godz. 10.10 na trasie: „Suszec Osiedle Piaskowa” – „KWK Krupiński” – „Suszec Dolna II”- „Suszec Dolna I” do Żor. W związku z tym ruch odbywać się będzie krótkotrwałym objazdem.

POWIAT WODZISŁAWSKI

28 sierpnia rusza impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. XXII Powiatowy Rajd Rowerowy prowadzić będzie pętlą z Wodzisławia Śląskiego przez Turzę Śląską, Łaziska, Godów, trasą Żelaznego Szlaku Rowerowego, przez Skrzyszów, Podbucze i z powrotem do Wodzisławia Śląskiego. Również tutaj mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

28 sierpnia w godz. 14.30-15.30 planowany jest przejazd Korowodu Dożynkowego w Jastrzębiu-Zdroju. Trasa przejazdu przebiegać będzie ulicami: Wolności, Powstańców Śląskich, Aleksandra Fredry, Mikołaja Reja, Powstańców Śląskich i Boczną oraz Gagarina. W związku z powyższym mogą wystąpić utrudnienia na liniach: S10, S14 i S15.

10 września w godz. 11.20-21.20 na terenie Jastrzębia-Zdroju planowana jest organizacja rajdu samochodowego - „Rajd Śląska 2022". Trasa rajdu prowadzić będzie od "Cisówki" ulicami: Kępa, Ks. Piotra Skargi, Borowa, Daszyńskiego, Gruntowa, Sikorskiego, Powstańców, Stroma, Jastrzębska, Kłosowa, Niepodległości, Skotnia, Spółdzielcza, Słowackiego, do ul Spokojnej. W związku z tym autobusy linii B13 i B14 w tym czasie kursować będą do przystanku „Bzie Szkoła”. Z obsługi linii zostaną wyłączone przystanki: „Bzie-Gospodarska”, „Bzie Zameckie”, „Bzie-Żytnia”, „Bzie-Kłosowa” i „Bzie Dolne”.

xxx