Od poniedziałku zmiana na jednej linii w Pszowie

Data dodania: 2022-10-06

placeholder

Od poniedziałku tymczasowa korekta na linii 203

Remont drogi na ul. Karola Miarki w Pszowie (Pszowskie Doły) uniemożliwia przejazd standardowych autobusów linii 203 na tym odcinku. Tutaj zastąpione zostaną one mniejszymi pojazdami - busami. Zmiana pojazdu w trakcie trwania kursu generuje poważne opóźnienia, dlatego też konieczna jest tymczasowa zmiana rozkładu jazdy, tak aby busy pojawiały się ewentualnie na początku i końcu kursu.

Nowy rozkład jazdy jest już dostępny na stronie MZK Jastrzębie Będzie obowiązywał od 10 października. Na czas remontu zmieniono rozkład linii 203 na dni robocze. Wyodrębniona zostanie także linia 203 B, która busem obsłuży przystanki na Pszowskich Dołach.

Linia 203 w weekendy i w niektórych kursach w dni robocze będzie kończyła kursowanie na przystankach: „Krzyżkowice Działki” / „Rydułtowy Rynek” bez wjazdu na ul. Karola Miarki. Pozostałe kursy linii 203 po obsłużeniu przystanku „Krzyżkowice Działki” realizowane będą do przystanku „Pszów Karola Miarki Skwary”. Godziny przejazdu linią 203 B zostały ustalone tak, aby umożliwić przesiadkę z i na autobus linii 203 na przystanku „Pszów Karola Miarki Skwary”.

xxx