Z Jastrzębia do Rybnika przez Świerklany

Data dodania: 2023-02-23

placeholder

Nowe połączenie od marca.

Międzygminny Związek Komunikacyjny uruchamia linię S12. Autobusy kursować będą w dni robocze z „Dworca Zdrój” w Jastrzębiu-Zdroju do centrum Rybnika. Przewidziano pięć kursów w każdym kierunku. Trasa prowadzi przez centrum Jastrzębia wraz ze Szpitalem Wojewódzkim, dalej przez Zofiówkę, Szeroką i kopalnię Borynia, Świerklany, Jankowice i Chwałowice do rybnickiego Śródmieścia kończąc kurs na przystanku przy ul. 3 Maja. Generalnie autobusy będą kursować w pętli, a więc zaraz po przyjeździe do Rybnika wyruszą w kierunku powrotnym.

Wyjazdy z „Dworca Zdrój” w Jastrzębiu zaplanowano na godz.: 4.45; 6.40; 12.10; 14.25; 16.05, natomiast z przystanku „Rybnik Śródmieście 3 Maja” wyjadą w kierunku Jastrzębie w godz.: 5.43; 7.38; 13.08; 15.23 i 17.03 (szczegółowa tabela poniżej). Najważniejszym celem przy ustalaniu rozkładu jazdy było umożliwienie pasażerom dojazdu do szkoły i pracy. 

Autobusy linii S12 wyruszą na trasę w środę 1 marca. Rozkład jazdy będzie dostępny od piątku 24 lutego na stronie internetowej www.mzkjastrzebie.com. Co ważne, linia ta wchłonie dwa kursy S14 pokrywające się częściowo z nową trasą i spowoduje ograniczenia na linii W10 z Jastrzębia do Rybnika przez Wodzisław. Pojawią się także przesunięcia czasowe na liniach S13 i S15.

W pierwszym etapie funkcjonowania linii S12 pasażerowie będą mogli zgłaszać uwagi i wnioski związane z jej funkcjonowaniem. Można to zrobić za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej MZK Jastrzębie (zakładka „kontakt”), wysyłając pismo na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com lub pocztą tradycyjną.

                                 

xxx