Rozkład jazdy MZK w Google Maps

Data dodania: 2023-02-27

placeholder

Linie MZK w najpopularniejszym serwisie nawigacyjnym.  

Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadził integrację rozkładu jazdy z największym i najbardziej popularnym na świecie (około 22,5 mln użytkowników w Polsce) nawigacyjnym serwisem internetowym - Google Maps. Jest on bezpłatny i dostępny nie tylko na komputerach stacjonarnych oraz laptopach, ale także w aplikacji mobilnej i z tej formy użytkownicy korzystają najczęściej.  

Prace nad zintegrowaniem rozkładu jazdy MZK z mapami Google trwały kilka miesięcy. Po etapie wyeksportowania danych sprawdzano i testowano szczegóły funkcjonowania rozkładu, aby nie występowały błędy i techniczne przekłamania. W przypadku zmiany rozkładu jazdy MZK automatycznie będzie on zaktualizowany w mapach Google.     

Darmowa nawigacja Google Maps to niezwykle przydatna aplikacja, dzięki której z łatwością znajdziemy określone miejsce czy obiekt i wyznaczymy do niego najkrótszą z możliwych tras. Oprogramowanie przeznaczone jest dla użytkowników podróżujących m.in. pieszo, rowerem, samochodem, a także komunikacją zbiorową. Oferuje ona wiele ciekawych funkcji, jak np. informowanie o korkach czy natężeniach ruchu. Aplikacja ułatwia także podróżowanie na większym obszarze, wykraczającym poza zasięg linii MZK. Pokazuje powiązanie tych linii z komunikacją innych przewoźników, w tym kolei. Dzięki temu łatwiej zaplanować podróż np. do Wisły czy czeskiej Ostrawy.

 

                                 

Krótka instrukcja obsługi: po wpisaniu miejsca docelowego w aplikacji Google Maps i wybraniu zakładki „trasa” u góry ekranu pojawią się ikony różnych środków transportu. Wybierz transport publiczny (ikonka pociągu) a wyświetlą się opcje trasy z uwzględnieniem komunikacji zbiorowej MZK i szczegółami przejazdu.

 

                                            

xxx