Kilka zmian w Jastrzębiu-Zdroju

Data dodania: 2023-09-29

placeholder

Remonty i przebudowy dróg oraz drobna korekta na liniach: B12 i B15. 

  • W poniedziałek 2 października ruszy przebudowa skrzyżowania ulic Armii Krajowej, Alei Jana Pawła II i ulicy Broniewskiego (na zdj.). Zamknięte zostaną dwa pasy jezdni na ul. Armii Krajowej i al. Jana Pawła II. Ruch będzie odbywał się wahadłowo. Prace związane są z budową obiektu handlowego na terenie byłej kopalni Moszczenica.
  • W najbliższy poniedziałek i wtorek (2-3 października) będą prowadzone prace związane z ułożeniem asfaltu na ul. Jagiełły. W związku z tym wyłączony z obsługi będzie przystanek „Jagiełły - Os. Chrobrego”. W tym czasie autobusy będą obsługiwały przystanki: „Hala Sportowa” i „Kusocińskiego”.
  • Ze względu na remont drogi, w środę 4 października, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na ul. Świerklańskiej. Ruch prowadzony będzie jednym pasem. Na czas prowadzonych robót przystanek „Borynia-Edukacyjna" (kierunek Żory) zostanie przeniesiony w stronę przystanku „Łąkowa”.
  • Korekta rozkład jazdy na liniach: B12 i B15 od 1 października. Na linii B12 nastąpi przyspieszenie kursu z „Dworca Arki Bożka” z godziny 8.25 na 8.10, natomiast na linii B15 pojawi się przyspieszenie kursu z przystanku „Bzie Szkoła” z godz. 7.55 na 7.45. Zmiany obowiązują w dni robocze.
xxx