Utrudnienia w Pielgrzymowicach

Data dodania: 2024-01-18

placeholder

Sprawdź jakie przystanki tymczasowo nie będą obsługiwane.

Trwa remont drogi na ul. Zebrzydowickiej. Obejmuje on odcinek od mostu nad rzeką Pielgrzymówką do granicy Powiatu Pszczyńskiego. W poniedziałek 22 stycznia droga zostanie zamknięta dla autobusów.

W związku z tym linie B13 i B14 w kierunku z Jastrzębia-Zdroju kursować będą do przystanku „Pielgrzymowice Caritas” następnie przez przystanek „Pielgrzymowice Sklep” do przystanku „Pielgrzymowice Szkoła/Boisko". W kursach powrotnych analogicznie.

Linia L-1 kursować będzie w kursach z Pawłowic do przystanku „Pielgrzymowice Mała Strona”, autobus zawróci i przejedzie dalej po trasie.

Z obsługi zostaną wyłączone 4 przystanki: Pielgrzymowice IV, Pielgrzymowice III, Pielgrzymowice OSP, Pielgrzymowice II Bar. Busy Komunikacji Lokalnej Gminy Pawłowice będą kursowały obustronnie na trasie Pielgrzymowice Sklep, Pielgrzymowice Szkoła – Boisko, Pielgrzymowice Szkoła, Pielgrzymowice Sikorskiego i Mała Strona. Nowy przystanek „Pielgrzymowice Szkoła – Boisko”, będzie również pełnił funkcję tymczasowej pętli autobusowej dla linii B13.

Rozkłady jazdy linii B13, B14 i L-1 na czas objazdu dostępne będą na stronie www.mzkjastrzębie.com od 19 stycznia.

xxx