Ważne zmiany na Przyjaźni w Jastrzębiu

Data dodania: 2024-06-18

placeholder

Remont drogi i skrzyżowania wymusił korektę rozkładu.

Trwa remont ulicy Połomskiej w Jastrzębiu-Zdroju. W poniedziałek 24 czerwca zamknięte zostanie skrzyżowanie tej ulicy z ulicami: PCK, Bednorza i Szybową. W związku z tym linie C10, C13, C15, C17, C19 i S13 kursować będą objazdem :

W kierunku Kopalni Jas-Mos autobusy od przystanku „Jastrzębie Dolne Połomska" przejadą ulicami: Połomską i Ligonia, Górniczą, Wyspiańskiego, Piastów oraz ul. PCK. Dalej do przystanku „Osiedle Przyjaźń Szkoła" i w kierunku ul. Moniuszki. Dalsza część trasy bez zmian.

W kierunku odwrotnym, z Kopalni Jas-Mos (linia C19 z przystanku „Bogoczowiec”) autobus przejedzie przez przystanki: „Os. Przyjaźń Moniuszki", „Os. Przyjaźń Szkoła" i zawracając na parkingu przejedzie ulicami: PCK, Piastów, Wyspiańskiego, Ligonia. Dalej po dotychczasowej trasie.

Co ważne wszystkie autobusy MZK jadące w kierunku centrum miasta lub do kopalni kursować będą objazdem ulicą Ligonia. Z obsługi linii wyłączony zostanie przystanek „Połomska Szpital". Zamiennie na czas objazdu obsługiwany będzie, w obu kierunkach, przystanek zastępczy „Szpital" usytuowany na ulicy Ligonia. Obsługa przystanków na terenie Osiedla Przyjaźń pozostaje bez zmian.

xxx