Objazd na linii S15

Data dodania: 2024-06-19

placeholder

Od piątku 21 czerwca do niedzieli 30 czerwca zamknięcie ul. Zwycięstwa w Krzyżkowicach.

Objazd od Dworca Zdrój do kościoła w Krzyżowicach poprowadzony będzie od przystanku „Borynia 3 Maja” ulicami: Powstańców Śląskich i Reja do przystanku „KWK Borynia”. Z obsługi linii S15 w tym kierunku wyłączone zostaną przystanki „3 Maja Granica” i „Krzyżowice Kościół”. Zamiennie obsługiwane będą przystanki „Szeroka-Fredry”, „Szeroka Kaplica” oraz dodatkowo przystanek „Os. 1000-lecia” i „KWK Borynia”.

W przypadku trasy z miejscowego kościoła do przystanku „Dworzec Zdrój” autobusy będą kursowały zgodnie z obecnie obowiązującym rozkładem jazdy linii S15.  Początek kursu nastąpi z przystanku „KWK Borynia”. Z obsługi linii S15 w tym kierunku wyłączone zostaną przystanki: „Krzyżowice Kościół”, „3 Maja Granica”, „Borynia - 3 Maja”, „Borynia Sołtysówka”, „Skrzeczkowice - Powstańców Śląskich”, „Borynia Edukacyjna”, „Borynia – Łąkowa”, „Skrzeczkowice Plebiscytowa”.

Przystanki „3 Maja Granica” i „Krzyżowice Kościół” zostaną wyłączone z obsługi. Pasażerowie będą mogli skorzystać z przystanku „Borynia 3 Maja”. Natomiast pasażerowie udający się w kierunku centrum Jastrzębia-Zdroju i korzystający do tej pory z przystanków „Borynia Sołtysówka”, „Skrzeczkowice - Powstańców Śląskich”, „Borynia Edukacyjna”, „Borynia – Łąkowa”, „Skrzeczkowice Plebiscytowa”, będą mogli skorzystać z przejazdu linią S15 (wsiadając do autobusu na przystankach usytuowanych po drugiej stronie jezdni). Linia S15 w tych kursach zakończy kurs przy kopalni Borynia. Tutaj autobus odczeka na planowy odjazd linii w kierunku Jastrzębia-Zdroju zgodny ze standardowym rozkładem jazdy. Dodatkowo w dni robocze istnieje także możliwość skorzystania zamiennie z przejazdów linią S11, kursującą przez Skrzeczkowice na trasie Żory - Jastrzębie.

xxx