Nowe władze w MZK

Data dodania: 2024-07-08

placeholder

Wybrano Zarząd oraz przewodniczącego Zgromadzenia. Znamy także członków komisji rewizyjnej. 

Przedstawiciele gmin członkowskich Międzygminnego Związku Komunikacyjnego spotkali się po raz pierwszy po wyborach samorządowych i wybrali władze Związku.

Podczas obrad, które zwołano na 5 lipca wybrano przewodniczącego Zgromadzenia, jego zastępcę, a także komisję rewizyjną. Organizacją pracy Zgromadzenia MZK pokieruje Piotr Szereda, radny z Jastrzębia-Zdroju. Wspierany będzie przez radną Jolantę Lis z Pszowa, której powierzono funkcję zastępcy.

Przewodniczącym Zarządu został Grzegorz Dulemba (wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju). Jego zastępcą został Piotr Galus, zastępca wójta Marklowic, a członkami Zarządu: Grażyna Kuczera, dyrektor Biura MZK, Marcin Król, zastępca burmistrza reprezentujący Radlin oraz Mariola Bolisęga, zastępca burmistrza Rydułtów.

- Stawiam na rozwój i owocną współpracę zarówno z gminami członkowskimi jak i pracownikami MZK. Przed nami ciężka praca i wiele wyzwań oraz szans związanych z unowocześnieniem transportu zbiorowego. Wierzę, że prace będą konstruktywne i owocne, przynoszące pasażerom konkretne korzyści – mówi Grzegorz Dulemba, przewodniczący Zarządu MZK  

Pracami komisji rewizyjnej pokieruje Roman Bura, radny z Mszany wraz z radnym Grzegorzem Bąkiem z Marklowic i Joanną Śmieją, wójtem gminy Pawłowice.

 

 

                                                                                           Delegaci na Zgromadzenie MZK kadencji 2024-2029

                                                

xxx